Activiteiten

do mrt 08
Start inschrijvingen
do mrt 08 @19:00 -
Infosessie 1e en 2e graad
za mrt 10 @09:00 - 12:00PM
Snoeilessen sierstruiken
za mrt 17 @09:00 - 12:00PM
Cursus enten
vr mrt 23 @19:00 -
Etentje oudervereniging

Netoverschrijdend STEM Klimaatproject

In het kader van de acties rond Klimaat & Onderwijs lanceerde minister Crevits een oproep voor het basisonderwijs, secundair onderwijs en volwassenenonderwijs, waarbij men kans maakte op een subsidie van 5 000 euro om twee schooljaren lang te werken aan een eigen vernieuwend STEM-klimaatproject. Ook Tuinbouwschool Melle tekende in en haalde een project binnen! In het kader van een netoverschrijdend samenwerkingsverband binnen het STEM Klimaatproject bracht het 4e leerjaar van de Vrije Basisschool De Pinte op donderdag 9 november een bezoek aan onze school (zie fotoreportage). Beide scholen werken aan een onderzoek naar de luchtkwaliteit binnen en buiten de klas. In onze school bepalen we de STEM-leerlingen de luchtkwaliteit aan de hand van roze gistcellen op bladeren van de es en de esdoorn. Ze gaan op zoek naar methodes om de CO2-uitstoot bij het productieproces van voedsel te verminderen. Ze meten CO2-gehaltes zowel binnen de klas als in productieruimtes van bloemen en planten en zoeken naar een gezondere leefomgeving voor iedereen. Onze STEM-leerlingen zijn alvast zeer enthousiast.